Představení Nordic Walkingu

Právě si prohlížíte Představení Nordic Walkingu
Individuální Kurz Nordic Walking.

Jmenuji se Petr a během svého života sportoval mnoha různými způsoby, chtěl bych nyní představit jeden z nich, který se mnou v poslední době obzvláště souzní.

Je to severská neboli nordická chůze, která je původem z Finska. snadno zvládnutelná technika vychází částečně z běžeckého lyžování, ale dále se vyvíjela samostatně. pojem „nordic walking“ existuje od roku 1997 a vznikl podle holí, které byly v té době uvedeny na trh.

Výbava k Nordic Walkingu je jednoduchá

Základní výbavou k severské chůzi jsou speciální hole správné délky, které by pro maximální potěšení a užitek měly být pevné, lehké a odolné. Díky tomu jim je pak možné se odrazit, zrychlit, a tak si tento dynamický pohyb co nejvíce užít, zároveň ulevit svým kloubům při chůzi z kopce a získat oporu při chůzi vzhůru.

Speciální hole lze využít i jinak

Samotné hole lze navíc využít i jako rehabilitační a posilovací pomůcku. aby byl trénink co nejprospěšnější našemu tělu, je dobré spojit výšlap s posilovacím a protahovacím cvičením, hole lze při tom využít jako oporu pro udržení stability, nebo dokonce jako odpor při izometrickém posilovacím cvičení.

Nordic Walking je náročný dle dispozic a pomáhá při mnoha sportech.

Každý si může zvolit náročnost podle svých schopností nebo  ambicí. Je možné vyrazit vycházkovým tempem, více zabrat
a zrychlit či přejít až do náročného nordického běhu. Díky chůzi s holemi se, na rozdíl od jiných aktivit, jako je například běh nebo klasická chůze bez pomůcek, rozhýbe a zapojí celá horní polovina těla, která se při některých sportech
aktivity neúčastní a která je mnohdy nevhodným způsobem zatížena při sedavém zaměstnání. a protože tento sport zapojí vyváženým způsobem až 90 % svalů v těle, buduje komplexní svalovou vyváženost a správné držení těla. Je to tedy i skvělá doplňková aktivita k jiným sportům, jako je třeba běh a kolo. Běžci či cyklisté se pak při svých výkonech mohou opřít o silný střed těla a více se spolehnout na posílená bedra nebo záda.

Severská chůze je zajímavá, zdravá sportovní aktivita, která nás zavede na nová místa a zprostředkuje nová setkání.

Severskou chůzi lze samozřejmě doporučit i jako hlavní aktivitu, neboť stezek a steziček, kam nás hole zavedou, je nepřeberné množství, náklady jsou minimální a hole snadno vezmeme do auta, vlaku či autobusu. kromě mnoha dalších
zdravotních benefitů oceníme nízkou finanční náročnost, provětrání hlavy a možnost setkat se zajímavými lidmi, které baví pohyb venku na čerstvém vzduchu.

Pro další čtení doporučuji článek na partnerském obchodě iqsport, kde je pěkně shrnuto jaké vybavení je pro nordic walking potřeba.