Půlmaraton v Prudniku

Právě si prohlížíte Půlmaraton v Prudniku
Medaile na krk
Jel jsem na půlmaraton v Prudniku nejen jako závodník, který trénoval a je zvědavý na to jak se popere s tratí a jak si zasoupeří. Hlavně jsem si přál ochutnat tolik opěvovanou atmosféru polských 🇮🇩 závodů a taky jsem byl zvědavý na nesmlouvavé a přísné rozhodčí. 🧐
Dobrou náladu a nadšení naladilo již od rána nejen pravé jarní počasí s počínajícím trnkovým kvetením, ale i obrovské překvapení nad profesionálně zorganizovaným závodem, který si nezadá s velkými běžeckými 🏃 akcemi u nás. Chtěl bych zmínit vymazlený koridor pro start a cíl, přátelští a nadšení pořadatelé, skvěle vyznačená trať, reflexní barvou označený lecjaký kámen i kořen, nadšený moderátor, společné rozcvičení, nádherné účastnické dresy a kvalitní medaile 🏅 překonávající lecjaké z našich velkých běžeckých soutěží a také připravený prostor pro předávání cen.
Setkání se se známými a seznámení se s novými přáteli před začátkem závodu dodalo další chuť a energii vyrazit ze startovní čáry vpřed ! Nejprve s předstihem vystartovala dvacítka nejlepších mužů a žen včetně Lenka Lumpeová. Ani jsem se nevzpamatoval z obdivu k jejich tempu a spěchal jsem na start, abych nepromarnil startovací vlnu mé věkové kategorie. V prvním kopečku se startovní pole začalo pěkně míchat.
Hlídám si techniku s předsevzetím hlavně nepopoběhnout a pěkně si to mažu naučeným tempem. Přichází kopeček dolů a tam stojí první rozhodčí, vlídně se na ni usměju. Ona, ale něco mumlá a vůbec nevím co ! V tom slyším za zády jasně svoje startovní číslo a polsky něco jako „žlutá“. 🤔Hmm, to bylo asi na mě ! Kouknu na poláka v křiklavě žlutém triku vedle mě. Ten nejdřív, že nerozumí a pak začíná vysvětlovat, že jsem dostal kartičku, za to, že nemám nataženou ruku. A už mi to ukazuje ! Jako mě – instruktora Nordic Walking Point poučuje☝️, že mám natahovat paže ?😤😁 Vidím kolem sebe hodně lidí s pokrčenými pažemi a s holemi kmitajícími se před trupem ! Tak a už se blíží další rozhodčí, a teď mi polský kolega říká : „Pěkně se poprav a srovnej záda ! „. Aha, jde o to ukázat rozhodčím, že vím jak na to. Hurá teď to prošlo ! Polský kamarád jde přede mě. Čtu si co má na tričku. Je to Marcin, kterého už nějaký ten měsíc obdivuji za jeho tréninkové porce. 💪 Tak dobře, tohle mě uklidnilo, díky za to. U dalších rozhodčích jsem zavedl taktiku pokory. Moc se na ně nekoukat a když předvádějí nějaký prvek techniky, snažit se to v tom smyslu technicky přehnat a tím pádem zpomalit.

 

 

Budoucnost Nordic Walking Polsko
Prudnik Golgota
Terén byl poměrně náročný na to, aby se šlo skutečně technicky dobře. Místy hodně kamenitý povrch a bylo zde několik velmi prudkých stoupání a obzvláště náročné bylo jedno prudké klesání, pod kterým stála rozhodčí a sledovala jestli i v tom padáku noha ruku a ruka nohu správně mine. Minule si tohle odskákal červenou kartičkou kamarád Honza Tobolík. Čas plynul, kilometry začaly rychleji ubíhat i s rozhodčími jsem se smířil. V protisměrném záhybu trasy jsem zahlídl i krásku českého nordic walkingu Kristina Schejbalova a tak jsem šťastně dospěl do cíle 🥳v kvalitním čase a dobré náladě. Moje rozčarování nad hodnocením techniky uklidnili Dušan Korduliak tím, že elitu prostě hodnotí rozhodčí přísněji🙃 a Petr Marek z NW Bruntál l tím, že na závodech v Bruntále to bude určitě přívětivější.😎

Závěr závodu byl skvělý s podobně naladěnými lidmi, potlesk vítězům, radost ze skvěle zorganizované akce a také z toho, že #nordicwalking skutečně sportovně prožívají lidé všech kategorií včetně mladých a ještě také čekání na výhru v nekonečně dlouhé tombole.
Každému doporučuji Nordic Walking závody. Tady si opravdu užijete mnohem víc, než se jen útok na skvělý výsledek ! 🤩

 

Parta Nordic Walking